Parlak zihinler her zaman ışık konusuyla ilgilenmiştir.

Ampulün Thomas Edison tarafından icat edildiği söylense de, bilim adamları ve mucitler 19. yüzyılın başlarında elektrik ışığının kullanımını araştırıyorlardı. Ampuller için ilk patentler 1841’de verilmesine rağmen, Edison’a ancak 1880’de pratik kullanım ve seri üretim izni verilmiştir.

EGLO’da biz, ışık tarihinde 50 yılı aşkın süredir başarıyla büyüyen bir yer bulduk.

“Uygun fiyatlar ve yüksek işlevsellikle harmanlanmış çağdaş tasarım. “

Bu her zaman sloganımız olmuştur ve olmaya devam etmektedir.

Son teknoloji olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel ürünler geliştiriyor ve üretiyoruz. Şu anda Akıllı Aydınlatma konusunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve ışığı ve aydınlatmayı dijital olarak ağa bağlı ve kolay kontrol edilebilir bir şekle getiriyoruz.

Gelecek ışık açısından ne getirecek olursa olsun, Avusturya Tirol’den tüm dünyaya yaşamın tüm alanları için çağdaş aydınlatma çözümlerini taşımaya devam edeceğiz.

Parlak geçmişimizi sergileyen anlar.

Kilometre taşları

1969 sayısını bir arama motoruna girin. Çok yoğun bir yıl olduğunu göreceksiniz: 
Amerika, aya ilk insanı, Neil Armstrong'u yolladı. İlk kalp nakli Almanya'da gerçekleştirildi ve Concorde Fransa'da ilk uçuşunu yaptı. Kurumsal geçmişimiz de o yıl başladı.

1969

Kuruluş

Kararlılık, sebat ve sürekli gelişme: Bunlar şirketi kurduğumuz mihenk taşlarıdır.

Yaklaşık 50 yıl önce, kurucu Ludwig Obwieser şirkete tam olarak bu özellikleri vermişti. Şimdiye kadar sadece kutladığımız değil, gurur duyabileceğimiz bir başarı hikayesi yazmıştır.

Pill, Avusturya'da şirket binası 1976

Arnsberg, Almanya'da şirket binası, 2016

Küreselleşme

Tirol’den Dünya’ya. EGLO’nun küreselleşmesi 1980’lerde ve 1990’larda başladı. 1986’da ilk adım, Almanya’da ilk satış şirketinin kurulması oldu. Şu anda 50’den fazla ülkede 70’in üzerinde şirket işletiyoruz.  

1986

1994

Macaristan Tesisi

İlk EGLO fabrikası, 1994 yılında Macar Pásztó’da kuruldu. Tesis sürekli olarak büyüdü ve şu anda 14.000 m²’lik 4 katlı bir üretim salonu ve 5.000 m²’lik tam otomatik yüksek raflı bir depodan oluşmaktadır.

Macaristan, Pásztó'daki EGLO fabrikası

İstikrarlı büyüme

Hızlı teslimat için depolarımızı merkezi lokasyonlarda inşa ettik. 1997 yılında depolama alanımız ilk kez 10.000 m3’ü aştı. Bu eğilim önümüzdeki 20 yıl boyunca devam etti. 2017 yılına kadar depolama alanı yaklaşık olarak 200,000 m3’e ulaştı.

1997

2001

Çin Üretim tesisi

2001 yılından beri Çin’de üretim yapıyoruz. Ofisimiz ve üretim binamız 120.000 m²’yi aşan bir alanı kaplamaktadır. EGLO Çin fabrikasının 1.100’den fazla çalışanı vardır.

LED ile geleceğe.

LED ile geleceğe

Işık dünyası, görsel trendlerden daha fazlasıyla karakterize edilmektedir. En son teknik gelişmeleri de takip ediyoruz. Böylelikle 2006 yılında LED teknolojisindeki yolculuğumuza başladık.

Bugün, neredeyse tüm ürün yelpazemiz uzun ömürlü, enerji tasarruflu LED aydınlatmalardan oluşmaktadır.

2006

2016

Akıllı Işıklar

Steve Jobs ilk iPhone’u 2007’de piyasaya çıkartmıştır. O andan itibaren akıllı telefonlar, önlenemez ilerlemesine başlamıştır. Ve şimdi eviniz de akıllı olacak. Bu nedenle, akıllı cihazlarınızla ışıklarınızı ve evinizi hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edebilmenizi sağlayacak çözümler üzerinde çalışıyoruz.

EGLO Connect

Hindistan’da Devreye Alma

Işıklarımızı uzun yıllardır Çin ve Macaristan’da üretmekteyiz. Işık üretimindeki bir başka kilometre taşı da Hindistan’daki fabrikamızın açılışı olmuştur. Kapsamlı bir hazırlığın ardından, ilk EGLO lambası 2017’de Hindistan’da üretildi.

2017

2019

50. yıldönümü

Küresel düşünün, yerel hareket edin. Hiçbir şirket bu felsefeyi EGLO Group’tan daha iyi anlayamaz: Dünya çapında 70’den fazla şirket, günde 80.000’den fazla ışık üretimi, Macaristan, Çin ve Hindistan’daki fabrikalarla merkezi Pill, Avusturya’da bulunmaktadır.

Geleceğin lojistik merkezi Magdeburg

Magdeburg’da temel atma

Avrupa’daki lojistik ağını uyarlamak için, mevcut depolar Magdeburg’daki dördüncü bir merkezi depo ile desteklenmektedir. Ocak 2021 için 76.000 palet ve 150’ye kadar çalışan sayısı planlanıyor.

2019

EGLO yönetimi

Kaptan ve dümencisi olmayan bir gemi rotasında tutulamaz. Bizim için bu sorumluluk grup yönetimi ve genişletilmiş yönetim arasında paylaşılmaktadır. 

Mag. René Tiefenbacher

CEO EGLO grubu

Mag. Axel Böchzelt

Yönetim Satışları

Mag. Peter Gabl

Yönetim finansmanı ve BT

Mag. Christian Huber

Yönetim satın alma, üretim ve kalite güvencesi

Genişletilmiş grup yönetimi

Bernhard Lechner

Uluslararası üretim yönetimi ve kalite güvencesi

Andreas Moser

Lojistik

Mag. (FH) Bernhard Peintner

Dijitalleştirme ve organizasyon, ürün yönetimi ve pazarlama

Dünya Çapında EGLO

İlkelerimiz

EGLO'da İş